Profesjonalny dekorator wnętrz mieszkalnych

Ludzie chcą mieszkać w domach, które robią wrażenie. Wiele zależy od fasady domu, od tego jaki projekt się wybierze, ale ostateczny efekt robi indywidualny wystrój wnętrz. Nie każdy jednak ma naturalne wyczucie stylu i dobry gust, by samemu stworzyć ciekawe wnętrza, które nie tylko będą się dobrze prezentować ale będą też wygodne dla domowników i przede wszystkim funkcjonalne. Nie każdy też wie, co jest aktualnie modne, jakie trendy panują w dekoratorstwie wnętrz, w jakim stylu warto urządzić swój dom. Dlatego chcąc urządzić dom stylowo, gustownie i modnie, warto zainwestować w profesjonalne usługi dekoratora wnętrz.

Czym się zajmuje profesjonalny dekorator wnętrz?

Dekorator wnętrz czy też architekt wnętrz, to osoba, która dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu zawodowemu, potrafi każde pomieszczenie zmienić nie do poznania. Dekoratorzy wnętrz są wynajmowani do urządzania wnętrz biurowych, hotelowych, restauracyjnych, ale przede wszystkim mieszkalnych. Dzięki profesjonalnym usługom dekoratora wnętrz, można zyskać wnętrza, które każdego będą zachwycać, a jednocześnie będą wygodne i funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takich usług. Dekorator wnętrz może się zająć aranżacją wnętrz nowo powstałych, w nowych wybudowanych budynkach, a także całkowitą zmianą aranżacji danego wnętrza, które od dłuższego czasu nie było zmieniane. Zdecydowanie łatwiej jest urządzić wnętrze nowe, bo jest ono jak czysta kartka, można je zaaranżować w każdy sposób. Wnętrze, które już ma jakiś określony styl, jest trudniejsze do zmiany, ale nie niewykonalne. Jeśli klient nie ma za dużo pieniędzy, a chce zmienić styl swojego wnętrza w domu, dekorator może tylko wymienić parę elementów w tym wnętrzu, zmienić meble, pomalować ściany na inny kolor. W ten sposób także można odmienić charakter danego pomieszczenia.

W jakich stylach urządzają wnętrza dekoratorzy wnętrz?

Każdy dekorator wnętrz, musi się nieustannie szkolić i dokształcać w temacie dekorowania wnętrz. Powinien uczęszczać na różne warsztaty i szkolenia na całym świecie, by nabyć nowego doświadczenia i wiedzieć, co jest aktualnie modne i na czasie w aranżacji wnętrz mieszkalnych i nie tylko. Dobry aranżator wnętrz, musi się znać na wszystkich aktualnych stylach, w jakich można urządzić wnętrza. Nigdy nie wiadomo, w jakim stylu klient będzie chciał mieć urządzone swoje mieszkanie czy dom. Dekorator powinien też umieć doradzić, jakie style są aktualnie trendy i które z nich będą pasować do danych pomieszczeń. Do najpopularniejszych stylów wnętrz, w jakich dekoratorzy najczęściej urządzają pomieszczenia należy styl nowoczesny i styl klasyczny. Poza nimi coraz częściej można się też natknąć na wnętrza urządzone w stylu rustykalnym lub angielskim.

Wnętrza nowoczesne kontra klasyczne

Bardzo wiele różnic, jest pomiędzy wnętrzem urządzonym w stylu klasycznym a wnętrzem nowoczesnym. Wnętrza klasyczne są bardzo przytulne, to ich cecha przewodnia. Doskonale pasują do ludzi, którzy lubią spędzać czas w swoim domu, lubią się otaczać wieloma dodatkami i bibelotami. Wnętrza klasyczne są utrzymane w ciepłej tonacji, w odróżnieniu do wnętrz nowoczesnych, gdzie króluje zimna kolorystyka. Wnętrza nowoczesne są duże i bardzo przestronne. Panuje w nich minimalizm, ale meble i dodatki jakie się w takich wnętrzach znajdują, są bardzo efektowne i przykuwają uwagę. We wnętrzach nowoczesnych jest dużo połysku, szczególne wrażenie robią kuchnie urządzone w tym stylu. Szafki wykończone na wysoki połysk, w mocnych intensywnych kolorach, czarne, gładkie blaty, dużo stali i chromu, to coś, co wyróżnia kuchnie urządzone w stylu nowoczesnym. W takich kuchniach prawie zawsze znajduje się na środku duża, nowoczesna wyspa kuchenna, bardzo funkcjonalna a do tego efektowna. Jeśli zaś chodzi o kuchnie urządzone w stylu klasycznym, to są one małe, ciasne, ale niebywale przytulne. Utrzymane są w ciepłych kolorach, przeważa w nich beż, brązy, odcienie żółtego. To wnętrza praktyczne i funkcjonalne, w których przyjemnie spędzają czas całe rodziny. Takie kuchnie są osobnymi pomieszczeniami, zaś w przypadku kuchni nowoczesnych, pomieszczenia są łączone z jadalnią czy z salonem.

Urządzanie wnętrz z dekoratorem

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego dekoratora wnętrz, można się spodziewać tego, że niczym nie będziemy się musieli przejmować. Pierwszym krokiem dekoratora, jest obejrzenie wnętrza, które potrzebuje zmiany. Następnym etapem jest stworzenie przez niego projektu nowego wnętrza, z uwzględnieniem mebli, dodatków i oświetlenia a także kolorystyki. Projekt zostanie przedstawiony klientowi do wglądu, także w wersji 3d. Dzięki temu będzie on sobie mógł wyobrazić, jak wnętrza będą wyglądać po zmianie. Klient może zaakceptować projekt, bądź wprowadzić do niego zmiany. Następnie dekorator weźmie się za urządzanie wnętrz mieszkalnych, zgodnie z projektem. Większość dekoratorów wnętrz korzysta z pomocy profesjonalnych ekip budowlanych, korzystając z doświadczenia kafelkarza, malarza, tapeciarza, hydraulika, elektryka czy montera mebli. Dzięki temu w sposób kompleksowy, może się zająć zmianą aranżacje całego wnętrza mieszkalnego.

Usługi dekoratora wnętrz, są teraz bardzo modne. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takich usług. Nie muszą one być wcale kosztowne, wszystko zależy od zakresu zmian wprowadzanych w danym pomieszczeniu, od jakości materiałów jakich się użyje, no i przede wszystkim od stylu wnętrza. Każdy dekorator wnętrz ma swoją stronę internetową, gdzie można obejrzeć jego dotychczasowe realizacje i się nimi zainspirować. Na stronie tej znajdzie się również cennik usług, zakres usług a także dane kontaktowe, dzięki którym można się z nim skontaktować.