Pełne przepychu wnętrza glamour

Każdy z nas ma inny gust i wyraża go na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim jednak charakter widać w stylu wnętrz, w jakich są urządzone wnętrza naszego domu. Tak jak wiele jest charakterów, tak dużo jest też stylów wnętrz, w jakich można urządzić dom i pokazać w ten sposób swoje upodobania. Jest kilka najpopularniejszych stylów, w których obecnie najczęściej urządza się wnętrza mieszkalne. Są to między innymi: styl rustykalny, styl angielski, styl nowoczesny, styl klasyczny, styl art deco, styl prowansalski, styl loftowy czy styl glamour.

Styl wnętrzarski dla osób lubiących blask

Osoby, które lubią się wyróżniać na tle innych, cenią sobie przepych, lubią błyszczeć i zwracać na siebie uwagę, z pewnością zdecydują się na urządzenie swojego domu w stylu glamour. To niezwykle popularny obecnie styl, który coraz częściej gości w naszych domach. Styl ten opiera się o blask, przepych i połysk, czym więcej błysku tym bardziej oddany jest charakter glamour. Takie wnętrza są stylowe, gustowne i bardzo efektowne. Są to wnętrza bardzo luksusowe i urządzone ze smakiem a także z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. To wnętrza, które bardzo często tworzą dekoratorzy wnętrz, ale jeśli ktoś ma naturalne wyczucie tego co modne i stylowe, może się sam pokusić o stworzenie takiego wyjątkowego wnętrza. Podstawową zasadą jest to, że takie wnętrza mają lśnić i błyszczeć. Mają się w nich także znaleźć luksusowe materiały i wykończenia, nowoczesne, modne dodatki, które dodają im charakteru a także dobrej jakości meble. Nie są to tanie wnętrza w urządzaniu, ale efekt jaki dają takie pomieszczenia, jest piorunujący i na pewno warto się na niego zdecydować, jeśli jest się osobą przebojową i zdecydowaną.

Eleganckie meble glamour

We wnętrzach urządzonych w stylu glamour, nie może zabraknąć eleganckich mebli. Elegancja to ich nadrzędna cecha, a także wyszukany styl. Takie meble wybiera się bardzo starannie, powinny idealnie do siebie pasować. Materiały jakie się wybiera do wykończenia takich mebli, to satyna, zamsz, wysoko gatunkowa bawełna. Zwłaszcza jeśli chodzi o eleganckie sofy w stylu glamour. Takie sofy mają ciekawą formę, często niespotykaną i trochę awangardową. Sofy te są bardzo wygodne i komfortowe, są idealne do wypoczynku i do przyjmowania gości. Jeśli chodzi o stoliki i stoły, to mogą one być wykonane ze szkła i stali albo z marmuru czy granitu. To bardzo luksusowe surowce, które idealnie będą pasować do takich wnętrz glamour. Zwykle zamawia się meble w takim stylu na specjalne zamówienie, ma się wtedy pewność, że będą one wysokiej jakości, solidne i bardzo eleganckie. Szafy w stylu glamour są duże, przeszklone i ładnie podświetlone. Oświetlenie ledowe idealnie do takich wnętrz pasuje, bo podkreśla i wydobywa głębię kolorów i blask lustrzanych powierzchni.

Szykowne dodatki glamour

W eleganckich wnętrzach glamour, nie może zabraknąć stylowych i szykownych dodatków, bo to one właśnie dopełniają charakter takiego wnętrza. Jeśli chodzi o najważniejsze dodatki do takich wnętrz urządzonych w stylu glamour, to na pewno nie może w nich zabraknąć luster. Powinno ich być co najmniej kilka w każdym pomieszczeniu, dużą rolę odgrywają ich ramy. Czym są większe i okazalsze, tym lepiej. Modne są lustra w ramach w kolorze złota czy srebra a także wykończone brokatem. Lustra odbijają światło i dodają jeszcze większego blasku takim pomieszczeniom.
Ciekawym dodatkiem do takich wnętrz, będzie też duży i efektowny zegar. Czym większy i okazalszy tym lepiej, również powinny w nim być zastosowane złoto, srebro, może on też mieć brokatowe wykończenie. Bardzo modne są teraz zegary lustrzane, które pełnią jednocześnie funkcję zegara i lustra. To doskonały dodatek do takich wnętrz. Poza tym we wnętrzach glamour nie może zabraknąć ciekawych ozdób, w postaci kryształowych wazonów, błyszczących świeczników, pięknie wykończonych ramek na zdjęcia, obrazów z złoconych ramach, ciekawych w konstrukcji kwietników itp. Odpowiednim dodatkiem do takiego wnętrza, są także efektowne, bardzo miękkie i puszyste dywany, które dodają przytulności tym wnętrzom, a także stylowe kapy i narzuty. W oknach powinny się pojawić eleganckie firany, z dodatkiem diamencików czy kryształków. Modne stały się firany brokatowe, które pięknie się mienią w świetle dnia i przy sztucznym oświetleniu.

Oświetlenie w stylu glamour

Kolejną bardzo ważną kwestią, jest oświetlenie pomieszczeń, urządzonych w stylu glamour. Oświetlenie to powinno być mocno zróżnicowane i powinno go być jak najwięcej. Z pewnością w takich wnętrzach, nie może zabraknąć efektownych żyrandoli, dużych i błyszczących. Szczególną popularnością cieszą się żyrandole szklane, barwione na kolor czarny czy biały. Powinny mieć wiele zwisających kryształków, diamencików i lśniących elementów, od których światło się będzie jeszcze piękniej odbijać. Rozproszone światło daje wspaniały efekt, warto więc na taki żyrandol postawić. Co ciekawe kiedyś żyrandole zawieszało się tylko w salonach i w holach, obecnie modne stały się żyrandole z przeznaczeniem do kuchni, sypialni czy gabinetu. Poza żyrandolem, warto też postawić na oświetlenie halogenowe i ledowe. Takie oświetlenie można zamontować pod meblami, przy podłodze czy na suficie. Jest to bardzo efektowne i pomaga uzyskać efekt dużego blasku i lśnienia w pomieszczeniach glamour.

Wnętrza urządzone w stylu glamour, są bardzo piękne, to niezaprzeczalny fakt. Jednak nie do każdego one pasują. Lubią je osoby, które lubią blask i przepych i dobrze się czują w otoczeniu szykownie urządzonym, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W sklepach nie brakuje elementów wykończenia dla tego typu wnętrz, bo to obecnie jeden z najbardziej popularnych stylów w jakich urządza się wnętrza mieszkalne na całym świecie.