Nowoczesny styl wnętrz mieszkalnych

Dom jest miejscem, gdzie każdy chce się czuć dobrze, chce mieć zapewnioną prywatność, wygodę i komfort. Dlatego też bardzo dużo wysiłku i serca wkładamy w urządzanie wnętrz swojego domu, by stworzyć przytulną i przyjemną dla oka przestrzeń mieszkalną. Wnętrza mieszkalne możemy urządzić w każdym stylu, do wyboru mamy między innymi: styl nowoczesny, styl klasyczny, styl eklektyczny, styl rustykalny, styl art deco, styl angielski, styl loftowy, styl skandynawski czy styl prowansalski i wiele innych ciekawych stylów, w jakich można zaaranżować wnętrza. Można jednak zauważyć, że obecnie największą popularnością cieszy się nowoczesny wystrój wnętrz, gdyż jest to bardzo ciekawy styl wnętrzarski.

Charakterystyka nowoczesnego stylu mieszkalnego

Styl nowoczesny jest bardzo charakterystycznym stylem i łatwo go rozpoznać w wnętrzach mieszkalnych. Często też stosuje się go w pomieszczeniach biurowych, w luksusowych butikach, w lokalach gastronomicznych czy w hotelach. Podstawową charakterystyką tego stylu jest połysk, duża przestrzeń i prosta forma. Wnętrza nowoczesne są przede wszystkim bardzo eleganckie i gustowne. Od razu przykuwają wzrok swoim wyszukanym stylem. Najlepiej do tego stylu nadają się duże i przestronne wnętrza, gdzie wiele pomieszczeń jest ze sobą połączonych, na przykład kuchnia z jadalnią i z salonem, czy sypialnia z gabinetem i z garderobą, tworząc jedną dużą przestrzeń.
Można jednak zauważyć, że mimo dużej przestrzeni, tego typu wnętrza w żaden sposób nie są zagracone. Każdy element wystroju wnętrza nowoczesnego, ma swoje miejsce i jest w odpowiedni sposób wyeksponowany.

Nowoczesne meble na wysoki połysk

Bardzo dużą rolę w nowoczesnych wnętrzach, odgrywają meble. Nowoczesne meble są bardzo piękne i efektowne. Charakteryzuje je najwyższa jakość materiału, głównie naturalna bądź ekologiczna skóra, chrom i stal. W tego typu wnętrzach nie ma zbyt wiele mebli, ale te które są, muszą robić wrażenie. W wnętrzach nowoczesnych panuje minimalizm i prostota formy. Dlatego często w nowocześnie urządzonych salonach, możemy znaleźć duże, eleganckie sofy wykonane z białej lub czarnej skóry, ale o prostym kroju; stoły ze szklanymi blatami, na chromowanych nogach; szafy w całości przeszklone i podświetlone oświetleniem ledowym. Oświetlenie w przypadku tego typu mebli, odgrywa dużą rolę. Coraz częściej oświetlenie ledowe jest też dodawane do sof, stolików czy biblioteczek, tworząc w ten sposób nadzwyczajny efekt.
Wszystkie szafy i półki, są wykończone na wysoki połysk. Mają powłokę lustrzaną, dzięki temu jeszcze bardziej powiększają daną przestrzeń, bo odbija się w nich światło naturalne i sztuczne.
Meble stworzone z myślą o nowoczesnych wnętrzach, są wykonane bardzo starannie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki użyciu najlepszych gatunkowo materiałów, są trwałe i solidne. Mimo, że ich cena do najniższych nie należy, to jednak warto zainwestować w takie meble, by stworzyć wnętrze nowoczesne, stylowe i modne.

Kolorystyka nowoczesnych wnętrz

Kolorystyka wnętrz nowoczesnych, jest dosyć prosta i także bardzo charakterystyczna. Bardzo często meble nowoczesne, są wykonane w mocnych, intensywnych kolorach, na przykład w czerwieni, zieleni czy błękicie. Jednak zdecydowanie można stwierdzić, że w wnętrzach nowoczesnych, przeważa czerń i biel. To baza dla każdego pomieszczenia, także kolor ścian i podłóg opiera się o te dwa podstawowe kolory. Mogło by się wydawać, że takie wnętrza są więc bardzo monotematyczne, nic jednak bardziej mylnego. W pomieszczeniu gdzie króluje biel i czerń, zwykle stawia się na jeden, góra dwa mocne akcenty kolorystyczne, na przykład na czerwoną kanapę, niebieski fotel, zielone szafki kuchenne, tworząc w ten sposób niezwykły i zapierający dech w piersiach efekt. Każdy kto wejdzie do takiego pomieszczenia, od razu zwróci uwagę na dany mebel, który na tle czerni i bieli będzie bardzo mocno wyeksponowany.
Coraz częściej też w wnętrzach nowocześnie urządzonych, można znaleźć elementy szarości. Obecnie kolor ten zrobił się bardzo modny i dodaje się go także do wnętrz nowoczesnych. Idealnie pasuje on do czerni i bieli i jest doskonałym tłem, do mebli w mocnych, intensywnych kolorach.

Eleganckie dodatki do wnętrz

Mimo prostej formy tego typu wnętrz, nie może w nich zabraknąć nowoczesnych i gustownych dodatków. Podstawową zasadą jest to, by nie było ich za wiele. Ma ich być niewiele ale za to mają przykuwać wzrok i dodawać charakteru tym wnętrzom. W takich wnętrzach na pewno dobrze się sprawdzą efektowne dzieła sztuki, w postaci rzeźb i figur a także gustowne obrazy i plakaty powieszone na ścianach. Każda taka rzeźba czy obraz, powinny coś konkretnego wyrażać. Nowoczesna sztuka jest bardzo ciekawa i inspirująca, doskonale się sprawdzi w takich wnętrzach. We wnętrzach nowoczesnych nie może też zabraknąć luster, powieszonych w różnych częściach domu. Lustra te mogą mieć różny kształt i wielkość, mają służyć do ozdoby i do optycznego powiększania przestrzeni. Kolejnym ważnym dodatkiem, jest oświetlenie. Powinno ono być podzielone na kilka różnych funkcji i tak w nowoczesnych wnętrzach dobrze się sprawdzi oświetlenie ledowe, oświetlenie halogenowe, a także duże, efektowne lampy sufitowe i ścienne. Lampy także powinny być wykonane z stali i chromu, powinny być wykończone na wysoki połysk.

Nowoczesne wnętrza są bardzo piękne i mają swój niepowtarzalny charakter. W takich wnętrzach można niejednokrotnie znaleźć elementy stylu awangardowego czy art deco, przez co takie wnętrza nabierają jeszcze większego polotu. Nowoczesny wystrój wnętrz, jest ceniony przez wiele znanych osób, można to przyuważyć, śledząc ich życie na łamach prasy czy mediów. To świadczy o tym, że jest to wyjątkowy styl, który warto wprowadzić do swojego domu.