Kombinacje kolorami w sypialni

Znalezienie idealnej palety dla twojego snu nigdy nie było łatwiejsze. Sprawdź kombinacje kolorów w głównej sypialni, które Cię zainspirują.

Dopasowanie kolorów stało się ostatnio popularnym sposobem ulepszania aranżacji wnętrz. Każdy znajdzie coś dla siebie i możesz wybierać między wyrazistym, sproszkowanym, ostrym lub pastelowym. Jasne i ciepłe kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, a ciemniejsze odcienie dają poczucie prywatności. Neutralne kolory, takie jak beż lub taupe, tworzą kojącą atmosferę.

Nie idź sztampowo i nie maluj sypialni na szaro – to nie zawsze dobre rozwiązanie. Twoja główna sypialnia lub apartament główny powinien odzwierciedlać twoją osobowość i cele twojej przestrzeni. Przytulne miejsce na wypoczynek? Romans i dramat? Wietrzny i medytacyjny? Teoria kolorów jest taka, że niektóre kolory zawsze będą wyglądać lepiej razem. Ale są też zabawne, kreatywne i nieoczekiwane rzeczy, które mogą wypełnić twoją przestrzeń tym, co sprawia, że czujesz się jak w domu. Oto kilka najlepszych, które znaleźliśmy i pokochaliśmy.

Neutralność

Zazwyczaj sama neutralna paleta jest nudna. Zastanów się nad połączeniem chłodnej bieli, ciepłej bieli, płowej taupe i popu nagietka, aby uzyskać kojące, ale modne połączenie kolorów. Dodanie rdzy, zakurzonej róży oraz czarno-białych wzorzystych akcentów tworzy przyjemną dla oka paletę bez poczucia przesady.
Odwróć skrypt. Zamiast ściany akcentującej, rozważ sufit akcentujący w kojącym odcieniu oceanu. Połączenie go z ciepłą żółtą lub białą ścianą wydobywa to, co najlepsze w obu kolorach. Ta kombinacja kolorów w jakiś sposób może być jednocześnie kojąca i słoneczna. Tak jak plaża.

Marzycielskie połączenia

Połączenie wyrafinowanego beżowo-różowego z chłodnym szarym, białym i szampanem to najwyższy luksus w paryskim apartamencie. Metalowe akcenty lub oświetlenie w kolorze różowego złota, mosiądzu lub miedzi również naprawdę zabłysną dzięki tej palecie kolorów.
Weź zwykłą sypialnię i stań się prawdziwym buduarem,spraw że pomieszczenie ożyje. Głęboka karmazynowa czerwień i fioletowo-czarna akcentowana miedzią przestzreń, z różowym złotem lub chłodnymi szarościami i jasnymi różami sprawia wrażenie świeżego, inspirowanego zestawu, który sprawi, że będziesz chciał się schować przy książce i świetle świec. Mroczny, dramatyczny, marzycielski obrazek.
Paletą kolorów można nawiązać do lat 70., co oznacza, że odcienie pustyni będą znów gorące na Twoich ścianach. Połącz zardzewiałą czerwień i zakurzoną różę z białą i musztardową, aby uzyskać super świeżą pustynną oazę. Wiklina, rattan i meble z puszką ładnie dopełnią tę kolorystykę.

Niestandardowe kolory i materiały

Idź w stronę bardzo nasyconej oliwki. Odcień ten będzie wytrzymywał prawie każdą kombinację kolorów, którą do niego dodasz, ale sam jest całkowicie neutralny. Aby uzyskać estetykę na zewnątrz, rozważ połączenie nasyconej oliwki z lnem lub bielą z dodatkiem lnu. Ten kolor praktycznie też zaprzyjaźnia się z bladym różem.
Odcienie klejnotów powracają i są zaskakująco wszechstronne. Odważne zielenie wzrosły do najwyższych wyborów w odcieniach dla aranżacji wnętrz w ciągu ostatnich kilku lat, a świeżą komplementarną parą zieleni do rozważenia jest szmaragd i turkusowy. Rozbij go musztardą lub karmelem.

Wiklina, szarość i biel to kolejne spojrzenie na całkowicie inną odmianę mody, którą widzieliśmy od lat. Interpunkcję tego białego płótna z fajnymi wrzosowymi szarościami, łatwymi opaleniami i kilkoma roślinami domowymi dla tego wyglądu wielu nazywa Millennial, ale my po prostu nazywamy to dobrym smakiem.
Weź również wskazówkę z palety Southwest. Gliny, terakoty i pustynne zachody słońca istnieją razem w naturze, więc dlaczego nie mogłyby istnieć w sypialniach? Łącząc terakotową glinę w tonie i zakurzony róż staje się to nowoczesnym rozwiązaniem z chłodnymi szarościami i bielami oraz błyszczącymi lub matowymi złotymi akcentami.

Granat, lawenda i koniak

Granatowy i biały od wielu dziesięcioleci stanowią mocną kombinację kolorów, ale dodanie chambray stanowi nowoczesny akcent w klasycznym parowaniu. Aby uzyskać efekt kształtu statku, połącz go z wyraźną bielą. Dodatkowo białe i naturalne odcienie lnu sprawią, że przestrzeń będzie jeszcze bardziej tradycyjna. Odcienie drewna blond i orzechowego mogą z powodzeniem zakotwiczyć tę kombinację kolorów.

Odcienie lawendy dawniej uważane za kolory dla małej dziewczynki teraz przeżywają swój prawdziwy renesans. Lawenda jest absurdalnie wyrafinowana, szczególnie w połączeniu z szarością. Wiele odcieni w tej samej rodzinie tworzy głębię, ponieważ kolory przyciągają cię do sypialni.

Bogatą, mocną kombinację, wino i koniakową skórę można skompensować świeżą białą lub kremową szarością. Podczas gdy fioletowy i pomarańczowy są prawie przeciwieństwami na kole kolorów, ta kombinacja plasuje się coraz bardziej w kierunku środka, aby uzyskać naprawdę wyrafinowany i zaskakujący wynik.

Jak malować poszczególne elementy?

1) Sufit
Posiadanie sufitu, który jest ciemniejszy niż reszta ścian, sprawi, że sufit będzie wydawał się niższy niż jest w rzeczywistości. To świetny sposób na zmniejszenie ogólnej przestrzeni między sufitem a podłogą, gdy sufit jest zbyt wysoki. Przeciwnie, jaśniejszy odcień na suficie da pomieszczeniu poczucie przestrzeni.

2) Drzwi i okna
Drzwi lub okna harmonijnie wtapiają się w tło, jeśli są tego samego koloru co sąsiednie ściany. Przeciwnie, możesz być odważny, używając ostrych odcieni do drzwi i okien, które dodadzą dynamicznego i nowoczesnego charakteru Twojemu pokojowi.

3) Tylna ściana
W wąskim pomieszczeniu należy zawsze nakładać ciemny kolor na tylną ścianę, aby nadać pomieszczeniu wrażenie światła i przestrzeni. Jasna farba to również świetny sposób, aby nadać pomieszczeniu więcej perspektywy. Logicznie rzecz biorąc, ściana z tyłu pokoju, która jest jaśniejsza niż trzy pozostałe, sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się mniejsza i ogrzeje atmosferę.

4) Podkreśl efekt
Malując sufit tym samym kolorem co tylna ściana, jak wspomniano w poprzednim przykładzie, podkreślisz zamierzony efekt. Na przykład sypialnia z sufitem i tylnymi ścianami, które są ozdobione ciemnym odcieniem, wydaje się większa i sprawia, że sufit wydaje się niższy.