Jak dodać do wnętrza odrobiny luksusu?

Pokój dzienny obok kuchni jest prawdopodobnie najważniejszym pokojem w domu. Zgodnie ze swoją nazwą, tam właśnie dzieje się najwięcej w życiu codziennym. To tam gromadzą się goście, tam spędzasz leniwe wieczory przy kominku (lub wygrzewasz się w miękkim blasku Netflixa), a na większości planów jest jedno z pierwszych miejsc, które widzisz po wejściu do domu i które chcesz udekorować jak najlepiej.

Chcesz żeby to pomieszczenie wyglądało luksusowo? Tak myśleliśmy. Na szczęście nie musisz wydawać ogromnej ilości gotówki, aby wyglądało na to, że wydałeś dużo pieniędzy. Skonsultowaliśmy się z naszymi ekspertami w dziedzinie projektowania, aby odkryć najbardziej podstępne sposoby na stworzenie luksusowo wyglądającej przestrzeni życiowej – wszystko to bez opróżniania konta do maksimum. W niektórych przypadkach nie musisz nic wydawać!

Utwórz warstwową koncepcję oświetlenia

Oświetlenie jest jedną z najważniejszych koncepcji w przestrzeni, a którą często pomija się.
Chcesz mieć różne źródła światła, aby dodać głębi pomieszczeniu ale obawiasz się kosztów? Nie musisz opróżniać portfela, aby rzucić okiem na oświetlenie.
Można powiesić świetną lampę wiszącą zamiast tradycyjnej lampy stołowej, lub umieścić świece w ładnych, odblaskowych pojemnikach. Kolejna tania sztuczka, która nie wymaga żadnego wysiłku: wypróbuj kinkiety wtykowe.
Umieszczenie ich obok mebli może być niedrogim sposobem na aktualizację przestrzeni bez ponoszenia kosztów przebudowy ściany. Dodanie ściemniaczy to kolejny sposób, aby pomieszczenie wydawało się drogie – pozwala to dostosować oświetlenie, aby pomieszczenie było ciepłe i przytulne.

Inwestuj w tekstylia

Jednym z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na ubranie pokoju są świetne poduszki.
Znajdź lokalny sklep z tkaninami, w którym często można znaleźć piękne skrawki ze zniżką – zwykle od 60% do 90% rabatu, więc nie musisz wydawać kroci a nawet zaoszczędzisz. Możesz znaleźć też znajomego krawca który wykona dzieło specjalnie dla Ciebie i według Twoich upodobań. Możesz również uszyć je sam, jeśli jesteś sprytny i masz sprawne ręce.
Jeśli nawet znajdziesz resztkę materiału, który Ci się spodoba możesz z niego wyczarować różne cuda niskim kosztem.
Ponadwymiarowy, piękny rzut poduszki czy narzuty niedbale ułożonej w pokoju sprawi, że będzie on bardziej luksusowy.

Ponadto dobra obróbka okna może dodać odrobiny luksusu do pokoju. Ale jest jedna główna zasada: nigdy nie kupuj draperii, które są zbyt krótkie.
Wyglądają tanio i po prostu źle.
Pamiętaj, aby zmierzyć okno przed udaniem się do sklepu. Możesz także zrobić własny projekt i to taniej – po prostu weź cienką, lekką bawełnianą tkaninę i zanieś ją do krawca lub pralni chemicznej.

Inwestuj w sztukę na dużą skalę

Ogromne, przykuwające uwagę dzieło sztuki może zarówno rozpalić rozmowę, jak i nasycić przestrzeń życiową luksusowym i pięknym elementem.

Oprzyj się pokusie znalezienia czegoś anonimowego i obcego dla Ciebie. Według ekspertów sztuka najlepsza dla Twojego domu to coś z osobistym akcentem wywołującym przyjemne uczucia. Sprawdź rynki staroci, wyprzedaże aby znaleźć przedmioty z historią i duszą. Jeśli masz ograniczony budżet, bądź kreatywny i zrób to sam (wszystko, czego potrzebujesz, to gigantyczne płótno ze sklepu z artykułami artystycznymi i wybrane inspiracje).

Co do łączenia materiałów podłoga-ściana eksperci ds. projektowania zalecają stosowanie różnych rodzajów drewna, szkła, metali i tkanin, aby uzyskać efekt zbierania, a nie dopasowania do siebie.

Miękka w dotyku wełniana sofa, piękna jedwabna, aksamitna poduszka lub miękka faktura wysokiej jakości skóry to niepowtarzalny luksus, który nie tylko widać, ale też daje efekt wygody i komfortu.
Jeśli masz ograniczony budżet, wykorzystaj koc ze sztucznego futra lub skórę owczą na kanapę, rozruszaj skórzane fotele dzięki zabawnym poduszkom w grubych dzianinowych skrzyniach lub włącz szczotkowane mosiężne akcenty na zwykłym drewnianym stoliku do kawy.

Dywanu, metalowe akcenty i listwy

Małe dywany przyćmiewają twoje pokoje. Zdecyduj się na większy, tańszy dywan niż na mniejszy, drogi – zwłaszcza jeśli masz dzieci i zwierzęta, które mogą siać spustoszenie na dywanikach z wełny.
Kiedy Twój pokój wydaje się większy i bardziej przestronny z powodu większego dywanu, automatycznie staje się „droższy”.
A to, że coś wygląda luksusowo, nie oznacza, że nie może być trwałe. Dywany z juty są świetną opcją i często można je znaleźć w dyskontowych sklepach z wyposażeniem domu.

Z pewnością rangę Twojej przestrzeni podniesie odpowiednio dobrany metalowy dodatek. Metaliczny zegar biurkowy, stół na cokole lub dekoracyjny akcent mogą błyskawicznie zwiększyć moc w pomieszczeniu i podkreślć niecoTwój wymyślny i oryginalny styl. Dodanie odrobiny blichtru i glamu może naprawdę wywołać efekt „wow” oraz zdziwienie na twarzach odwiedzających, oczywiście w pozytwynym tego słowa znaczeniu. Jeśli chodzi o tani element może to być po prostu farba o wysokim połysku, metaliczne tapety i oprawy oświetleniowe z metalowymi wykończeniami.

Jednym z najprostszych sposobów, aby dom wydawał się droższy i bardziej luksusowy, jest poprawa architektury wnętrza. Nie musisz jednak burzyć żadnych ścian. Jeśli masz wąskie listwy przypodłogowe i progi, zamień je na coś grubszego, aby uzyskać bardziej elegancki wygląd.
Podobnie, dodawanie zastosowanych listew nie kosztuje dużo, a stworzy miejsce pełne uroku i charakteru. Jeśli pomysł wycinania listew przypodłogowych i ścian sprawia, że czujesz się nieswojo, zatrudnij profesjonalistę.

Wskazówka: Przeszukuj sklepy z artykułami używanymi w celu znalezienia przedmiotów wysokiej jakości ale i ciekawych.
Nie bój się mieszać swoich antykwarycznych znalezisk z nowszymi, kupionymi w sklepie elementami – wszystko to zbierze się razem, tworząc atmosferę luksusu.