Aranżacja małego korytarza

Poznaj wyrażenie „małe jest piękne” dzięki tym przyjaznym rozwiązaniom dla małych korytarzy i wiatrołapów.
Czy masz mały korytarz? Korytarz jest często jedną z najbardziej zaniedbanych przestrzeni w naszych domach, wysypiskiem na buty, płaszcze, pocztę, klucze i wszystkie inne akcesoria, które zabierasz w ostatniej chwili, gdy wychodzisz z domu. Jednak jako pierwsza przestrzeń, którą widzą goście, gdy wchodzą do twojego domu, warto poświęcić czas i wysiłek, aby zapewnić, że Twój korytarz zrobi natychmiastowy efekt wow.
Korytarz jest pierwszym pokojem, który widzą Twoi goście, gdy wchodzą do domu, więc super sprawą jest gry od razu robi dobre wrażenie. Podczas planowania dekoracji umieść miejsce w przedpokoju na pierwszym planie, zwłaszcza w małym korytarzu, a możesz stworzyć obszar, który będzie atrakcyjny i praktyczny dla Ciebie i Twojej rodziny do codziennego użytku.

W niedużym korytarzu najlepiej trzymać się dość neutralnej kolorystyki ścian czy podłóg, aby poprawić wrażenia jakie dają światła i przestrzeń, a następnie nadać kolor dziełu sztuki, kwiatom i dekoracyjnym elementom. Trwała i mocna podłoga jest dobrym pomysłem, ponieważ korytarz jest obszarem o dużym natężeniu ruchu, dlatego w tym przypadku drewno i kamień są praktycznymi wyborami. Następnie po prostu możesz dodać wycieraczkę lub dywanik, aby ludzie mogli wycierać w niego buty. Pomalowane ściany są popularną opcją na korytarzu, ponieważ łatwiej jest je naprawić, jeśli ściany zostaną zadrapane i oznaczone, ale tapeta na korytarzu powraca do łask, więc wybierz subtelny wzór, który doda zainteresowania, nie przytłaczając.

Ulokowanie lustra na jednej ścianie w korytarzu jest świetną sztuczką, ponieważ odbija światła wokół i sprawia, że przestrzeń staje się większa. Jest to również przydatne, ponieważ oznacza, że możesz sprawdzić swój wygląd po raz ostatni przed wyjściem z domu.

Istotne z pewnością jest, aby usunąć zaśmiecające przedmioty i sprawić wrażenie porządku w pomieszczeniu, dlatego zainwestuj w praktyczne rozwiązania do przechowywania, takie jak siedzisko z wbudowanym schowkiem, stół konsoli z poręcznymi szufladami, pudełkami lub koszami oraz oczywiście wieszak lub kołki na płaszcze i czapki. Istnieje szeroka gama opcji do wyboru, od nowoczesnych opływowych mebli po antyczne bagażniki, więc niezależnie od stylu, którego szukasz, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Zwiększ poczucie przestrzeni w przedpokoju i zrób wspaniałe pierwsze wrażenie dzięki tym inspirującym pomysłom na małe korytarze.

Zrób miejsce na płaszcze i buty

Ogarniecie tego całego bałaganu sprawia nagle że mała przestrzeń wydaje się mniej przytłaczająca. Zabawna tapeta w stylu deski do pegów tworzy poczucie celu na jednej ścianie. W połączeniu z prostym wieszakiem i atrakcyjnymi koszami przestrzeń staje się natychmiast rozpoznawalna jako miejsce do przechowywania odzieży, nic więcej.
Poręczna i zgrabna ławka zapewnia podwyższenie do siedzenia i ubierania obuwia a jednocześnie zawiera kosze któe można schować pod spodem – najlepiej wykorzystując ograniczoną przestrzeń.
Zwykła półka, umieszczona nad schowkami również zapewnia doskonałe miejsce na rzeczy typu klucze, można umieścić na niej ozdobne wazony z kwiatami i rodzinne zdjęcia, aby nadać twojemu korytarzowi nieco osobowości.

Lustra są zawsze świetnym pomysłem dla małych przestrzeni, zwłaszcza do odbijania światła. Na korytarzu stają się jeszcze bardziej cenne gdyż można szybko sprawdzić włosy przed wyjściem z domu. Lustro z półką w korytarzu, też jest niezwykle przydatna – sprawdź to na własnej skórze. Dzięki temu masz więcej światła, odbicie i miejsce, w którym możesz przypiąć rzeczy lub pamiątki do wyświetlenia. Jeśli dodatkowo ma ozdobną, piękną ramę, lub inne zdobienia wokół które przyciągają uwagę to strzał w 10. Przemyśl to!

Maksymalizuj przestrzeń dzięki odpowiednim rozwiązaniom

Zmaksymalizuj dekoracyjny potencjał do przechowywania, wybierając wbudowane otwarte półki zamiast tych z zamkniętymi drzwiami. Przyłóż je do ściany tapetowanej – przykładowo na ścianie szary geometryczny wzór nie tylko tworzy świeże tło, ale zmienia każdą sekcję takiego schowka w atrakcyjną oddzielną strefę do wieszania ubrań.
Wprowadź krzykliwy kolor wtórny dla dodania nowoczesnego stylu. Dlaczego nie zainwestować by dla dzieci w haki i wieszaki przytwierdzone niżej i przeznaczone tylko dla nich? Możesz użyć kolorów i akcesoriów które stworzą przyjemną przestrzeń.

Możesz równie stworzyć letnią atmosferę w swoim przedpokoju. Jeśli obszar pod schodami był do tej pory ciemną, nieciekawą przestrzenią, dodaj wzniosły błysk żółtej tapety, która rozweseli pokój.. Żółty pojemnik, sprytnie wykorzystywany jako schowek na buty, dodaje mnóstwo nowoczesności. Mieszaj odcienie od słonecznika do piasku wykorzystując do tego ławkę i wieszak.

Wydobądź głębię z pomieszczenia ze schodami

Spójrzmy na schody. Korytarze ze schodami, które mają solidną ścianę zamiast otwartych tralek, mogą być jednym z najtrudniejszych miejsc do dekoracji. Wykorzystaj jak najmniej tego miejsca, tworząc funkcję schodów. Dębowe schody z odsłoniętymi plecami są piękne i stanowią wizualny kontrast z szarymi panelami ściennymi po obu stronach. Zamontuj inteligentny chodnik schodowy z mocnym liniowym paskiem, który przyciąga wzrok w górę do wypełnionego światłem lądowania powyżej.
Schody wyglądają trochę na stare lub zmęczone? Nowy dywan powinien się tym zająć. Dywan lub chodnik na schodach może natychmiast przekształcić mały, ciemny korytarz w jaśniejszy lub nudne, puste wejście w zabawną i zachęcającą przestrzeń, którą podziwiać będą goście. W dzisiejszych czasach masz wiele opcji do uruchomienia. Oprócz zwykłych wzorów, możesz wybrać z klasycznych pasków, ładnych kropek, a nawet psychodelicznych kwiatów.
Połącz pewne formy, geometryczny wzór i klasyczny marmur, aby uzyskać ponadczasowy elegancki wygląd. Stwórz bukiet świeżych zielonych liści jako punkt centralny, sadząc go w lakierowanej donicy o większej trwałości. Rozbij przestrzeń bieli i szarości o żywym kolorze – żółty stanowi ucztę we współczesnym zestawieniu.